BRIT Care Cat Missy for Sterilised - karma dla kotów po kastracji i sterylizacji

Każdy potrzebuje mieć jakiegoś zwierzaka, którego może głaskać , przytulać i rozpieszczać. Świetnie jako taki towarzysz nadaje się kot. Z natury są to leniwe zwierzaki, które uwielbiają spanie i pieszczoty. Jednak zdarzają się także wyjątki. Niekiedy możemy trafić na kota, który jest rozbrykany, lubi zabawę, psoty i skakanie po wszystkim co się znajdzie na jego drodze. Takie zachowanie wykazują najczęściej koty małe. Są one także słodkie zasypiają na rękach. Jednak zwykle pożądane przez właścicieli są koty płci męskiej. Kocice zwykle zostają , ponieważ nikt nie chce ich przygarnąć ze względu na to, że mają one co roku małe kotki.

Sterylizacja kota
Jeśli bardzo chcesz mieć kotka to nie musisz wybierać pomiędzy jedną płcią , a drugą, ponieważ z powodzeniem można przeprowadzić sterylizację u lekarza weterynarii. Nie każdy jednak takie sposoby pochwala. Jednak zapobiega to chorobom taki jak np. rak sutka. Co więcej zwierzę się uspokaja. Cały zabieg polega u kota na usunięciu jąder. Rany są zaszywane pojedynczym szwem lub pozostawiane, ponieważ goją się bardzo szybko. W przypadku kotek, wygląda to nieco inaczej i cały zabieg jest bardziej skomplikowany ze względu na potrzebę otwierania jamy brzusznej zwierzęcia. Po usunięciu narządów na dane miejsce zakłada się szwy , które są ściągane po 10 dniach. Po odpowiednio wykonanej sterylizacji nie ma powikłań. Dodatkowo podawany jest antybiotyk. Jednak to nie wszystko, ponieważ , aby kociak miał się dobrze ważne jest stosowanie odpowiedniej diety i dawki ruchu. Dzięki temu unikniemy otyłości u zwierzęcia, która zdarza się po zabiegu. Czym karmić?

Dieta dla kota po sterylizacji
Brit Care Cat Missy jest karma pełnoporcjowa o smaku kurczaka z ryżem. Przeznaczona jest dla kotów dorosłych, które przeszły sterylizację lub kastrację. Została ona w taki sposób skomponowana, aby dostarczać niezbędnych substancji kotom dorosłym. Karma zawiera niską zwartość magnezu, co sprawia, że nie tworzą się kamienie nerkowe a pH moczu jest na odpowiednim poziomie. Dlaczego karma Brit care Cat? Jest ona hipoalergiczna i produkowana na bazie mięsa z kurczaka i przygotowana specjalnie dla kotów po sterylizacji. Dzięki niej twój kot nie jest narażony na choroby układu moczowego, działa przeciwzapalnie i równoważy funkcje układu wydalniczego poprzez zawarty w niej rokitnik. Mikroflora jelitowa jest wspierana poprzez probiotyki zawarte w pożywieniu. Kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 dbają o sierść kota i jego skórę. Kot pozostaje w doskonałej kondycji dzięki zawartości witamin, tauryny oraz ważnych dla organizmu zwierzęcia pierwiastków. Nie zawiera ona także składników modyfikowanych genetycznie, soi, wołowiny, ani wieprzowiny.