Cukrzyca lub nadwaga u kota

Marzysz o tym aby mieć kota? Wydaje nam się , że to taka prosta sprawa kotem się zająć. Koty rzeczywiście mają swoje życie i nie wymaga ogromnej uwagi, ale także trzeba im poświęcać czas. Jest to oczywiście mniej obowiązków niż w przypadku psa, ale i tak nie możemy go zaniedbywać. Jeśli chcemy mieć kota, to musimy przemyśleć , to czy będziemy potrafili sprostać jego potrzebom. Wiadomo, że z reguły koty są leniwe i lubią spać. Trafiają się jednak takie osobniki, które kochają brykanie. Z wiekiem to nieco mija, ale niektóre po prostu mają taki charakter.

Jeśli chcemy mieć kotkę, to warto ją wykastrować aby uniknąć chorób ze strony narządów rozrodczych, a jeżeli mieszkamy na wsi – małych kotków. Mimo iż są one naprawdę kochane i słodkie to niestety nie zawsze znajdą się na nie chętni. Nie każdy chce poddawać kota sterylizacji. Nie jest to jednak dla zwierzęcia bolesne, ponieważ jest on na znieczuleniu ogólnym podczas zabiegu. Jednak o takiego osobnika trzeba później odpowiednio zadbać, aby nie pojawiły się problemy. Często zdarza się, że koty, które przeszły sterylizacje są otyłe. Jest to spowodowane tym, że koty mają wtedy mniej chęci do ruchu. Musimy więc zapewnić im go sami poprzez zabawę z kotem , braniem na spacery itp. ważna jest także dieta kota, która powinna eliminować otyłość i możliwość powstania cukrzycy.

TROVET Weight Reduction Diet (WRD dla kotów)
Jet to karma, która doskonale nadaje się dla kotów po sterylizacji. Została ona specjalnie skomponowana dla kotów dorosłych, które borykają się z otyłością i cukrzycą. Dlaczego akurat taka karma? Przecież jest wiele innych, które na pewno także zwierzak może stosować. Przede wszystkim musimy wsiąść pod uwagę, że TROVET jest niskokaloryczna więc nasz kot będzie gubił kilogramy , a nie jeszcze je zwiększał. Nie zawiera dużej ilości tłuszczu, dzięki czemu nie obciąża dodatkowo wątroby. Zawiera ona dostateczną ilość kwasów tłuszczowych nienasyconych, które nie pogrubiają kota, ale dbają o jego przewód pokarmowy oraz zapewniają piękną sierść i wolną od wszelkich alergii skórę. Dzięki temu, że karma spowalnia rozkład glukozy i jej wchłanianie, to kot nie jest ciągle głodny i ma ochotę do zabaw. Zwiększa ona także aktywność okrężnicy. Kiedy możemy kotu podawać taką karmę? Jeśli ma cukrzycę, cierpi na otyłość, zapalenie jelita grubego czy też zaparcia.