Karma dla kotów z rozstrojem żołądkowo – jelitowym

Poszukujesz kota? Jeśli tak, to wato przeszukać Internet w celu znalezienia ogłoszeń, ponieważ ludzie bardzo często oddają zwierzaki kiedy gdzieś wyjeżdżają lub też nie mają się jak nimi zajmować. Są to jednak zwykle już dorosłe osobniki. Taki kot ma już określone zachowanie, które bardzo ciężko jest zmienić. Jego nawyki także zostały wyrobione już prze kogoś innego, więc jeśli nie masz dużo cierpliwości, to będziesz miał z takim pupilem problemy.

Jakiego kota wybrać?
Lepszym więc wyjściem będzie znalezienie kogoś, kto ma małe kocięta i kupienie lub przygarnięcie takowego. Możesz zajrzeć także do schroniska, ponieważ niektórzy podrzucają tam niechciane zwierzęta. Musisz jednak wiedzieć, że manier będziesz musiał sam nauczyć takiego kota. Co więcej na początku będziesz miał problem z ciągłym sikaniem malucha. Bardzo ważne jest u kota ruch bez względy na to czy jest mały czy dorosły. Powinniśmy się z nim bawić jeśli taki zwierzak siedzi cały dzień w domu lub wyprowadzać na spacery. Istotną kwestią jest także żywienie. Jeśli nie do końca jesteś zorientowany co takiemu kotu dawać jeść to lepiej będzie kupić mu gotową karmę. Powinna być ona jednak przeznaczona dla każdego wieku kota, aby nie trzeb było ciągle jej zmieniać oraz aby uwzględniała wszelkie problemy kota z przewodem pokarmowym jeśli takowe posiada.

Czy karmić kota?
Bardzo dobrym wyborem będzie karma PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS EN Gastroenteric Formula Cat jest to karma, kra została specjalnie skomponowana dla kotów , które mają problemy na tle żołądkowo – jelitowym. Czy się takie problemy objawiają? Dolegliwości jakie towarzyszą chorobie to między innymi biegunka, wymioty, brak apetytu i tracenie masy ciała. Jeśli pokarm spożywany przez kota nie będzie prawidłowo trawiony, to jego problemy będą się pogłębiać. Dlatego też, tak ogromne znacznie ma odpowiednia dieta . Powinna być ona łatwo przyswajalna i lekkostrawna. Przy okazji powinna ona także dostarczać składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zwierzęcia. Karma PURINA jest więc pod tym względem idealna. Jest ona nie tylko smaczna, ale także regeneruje przewód pokarmowy. Nie musisz jej ciągle zmieniać w zależności od wieku kota, ponieważ jest przeznaczona dla każdego wieku, nawet kociąt. Jest ona bogata w kwasy tłuszczowe omega 3, które dbają o środowisko jelit, aby było prawidłowe.