Karma dla kotów z nadwagą

Chcesz mieć kota? Nie jest to decyzja, którą się podejmuje w 5 minut. Musisz być pewien czy na pewno poradzisz sobie z opieką nad zwierzęciem. Wydaje się, że koty nie są wymagające pod tym względem, ale to nie prawda. Oczywiście nie potrzebują aż takiej uwagi jak psy, ale zwykle także chcą być głaskane i pieszczone. Musisz także wiedzieć jak kota pielęgnować, ponieważ niektóre gatunki wymagają czesania. Bardzo ważna jest także dieta oraz odpowiednia ilość ruchu.
Coraz częściej możemy się spotkać ze zwierzakami, które mają problem z otyłością. Nie jest to jednak wina zwierzaków, ale ich właścicieli. Musisz wiedzieć, że żadne stworzenie nie może tylko jeść i leżeć. Trzeba mu zapewnić dawkę ruchu poprzez zabawę, spacery czy inne rozrywki. Dobrze także , aby kot miał dużo miejsca do zabaw. Dieta w tym wypadku ma także potężne znaczenie. Nawet jeśli kot będzie się dużo ruszał, ot otyłość i tak go dopadnie jeśli będzie on źle odżywiany. Jak więc odżywiać kota, jeśli zdamy sobie sprawę za późno z tego, że jest już on otyły? Trzeba mu zapewnić dobrą karmę, które dostarczy odpowiednich składników odżywczych, ale nie sprawi, że kot przybierze na wadze.

ROYAL CANIN Obesity Cat
Otyłość , to nie tylko niewygoda zwierzaka ale także niebezpieczeństwo zapadnięcia na różnego rodzaju choroby. Może skończyć się to cukrzycą, chorobami serca. Wszystko to składa się na skrócenie życia zwierzaka. Jeśli więc go kochasz to dobrze go odżywiaj i nie przekarmiaj. W wyleczeniu nadwag u Twojego kota pomocna będzie karma ROYAL CANIN, która jest poznaczona dla kotów z takimi problemami. Została ona wyposażona w białko najwyższej jakości i błonnik. Doskonale pomagają one kształtować prawidłową masę ciała, ale przy okazji nie pozbywają zwierzaka masy mięśniowej czy tłuszczowej, które są niezbędne. Dzięki zawartości włókien roślinnych, układ pokarmowy zwierzaka doskonale funkcjonuje, trawinie jest łatwiejsze, a niestrawione resztki szybciej eliminowane. Doskonale skomponowany smak karmy zadowoli nawet największego marudę. Witaminy zwarte w karmie dbają o układ odpornościowy zwierzęcia, a co za tym idzie o jego zdrowie. Zwalczają one także wolne rodniki i spowalniają procesy starzenia się. Skład karmy to tylko naturalne i najwyższej jakości składniki, które zostały przetestowane i przebadane. Masz więc pewność , że Twój kot dobrze się odżywia.