Karma dla kotów z zaburzeniami jelitowymi

Chcesz mieć kota? Musisz więc zacząć poszukiwania zwierzęcia. W przeciwieństwie do psa, nie jest on zbyt wymagający, ponieważ lubi spać i się wylegiwać na miękkich podłożach. Nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniu, to wystarczy zapewnić zwierzakowi ruch oraz odpowiednie akcesoria. Warto także nauczyć go chodzenia na smyczy, dzięki czemu będzie on mógł zażywać świeżego powietrza. W przypadku podsiadania dużego balkonu lub tarasu, warto także tam urządzić kącik zabaw dla zwierzaka.

Dorosły kot - zdrowie
Jeśli nie chcesz kociaka, aby go nie uczyć zasad higieny , to możesz poszukać kogoś, kto oddaje kota dorosłego. Możesz znaleźć takie ogłoszenia na Internecie lub zajrzeć do schroniska dla zwierząt. Jest tam mnóstwo kotów, które czekają na swój dom. Jednak biorąc pod swoje skrzydła kota dorosłego musisz się liczyć z tym, że ciężko będzie u niego zmienić jakiekolwiek nawyki w zachowaniu. Jest on już ukształtowany pod względem charakteru i trzeba mnóstwo cierpliwości, aby takiego osobnika oduczyć np. wskakiwania na stół i częstowania się Twoim obiadem. Dorosłe koty są spokojniejsze i zrównoważone, ale często z braku ruchu towarzyszą im problemy jelitowe. Aby z nimi walczyć musisz zapewniać swojemu pupilowi odpowiednią dawkę ruchu np. poprzez zabawę z nim, a także stosować zbilansowana dietę, która będzie pomagać w problemach trawiennych.

ROYAL CANIN Fibre Response Cat
Karma ROYAL CANIN jest doskonałym wyborem, ponieważ została stworzona z naturalnych składników, które pochodzą z wiadomych źródeł. Dzięki temu ma ona doskonały smak , który pokocha twój kot. Co więcej jest ona specjalnie przeznaczą dla kotów, które mają problemy z zaparciami oraz okrężnica olbrzymią. Składniki w niej zawarte świetnie wpływają na funkcjonowanie przewodu pokaranego. Wyjątkowa kompozycja włókna pokarmowego zapewnia dobrą pracę jelit. Przewód pokarmowy jest wspierany przez kwasy tłuszczowe omega 3, które wpływają także na zdrowie skóry i sierści. Zaś z wonnymi rodnikami walczą przeciwutleniacze, które zostały bardzo dobrze skomponowane i doskonale ze sobą współdziałają. Zawartość białka dba o masę mięśniową zwierzaka, a witaminy utrzymują go przy jak najlepszym zdrowiu. Zawarta w karmie witamina D3 doskonale wpływa również na kościec kota.