HILL'S Feline Metabolic – dla kotów z nadwagą

Masz kota? Jeśli jest to kotka i mieszkasz na wsi, to na pewno zastanawiasz się nad sterylizacją. Dość duża liczba ludzi rozważa te opcję, ponieważ nie tylko nie będzie co roku problemu z potomstwem kotki, ale także nie będą jej grozić choroby związane z układem rozrodczym. Sterylizacja dotyczy także kocurów. Staja się oni po niej spokojni i bardziej zrównoważeni.
Nie jest wiele osób, które ten sposób pochwalają. Obawiają się oni powikłań po zabiegu. Jeśli jednak zabieg zostanie odpowiednio przeprowadzony przez lekarza, który się na tym zna, to naszemu pupilowi nic nie grozi. Sterylizacja u kotów nie jest zbyt skomplikowana, ponieważ polega na usunięciu jąder, a ranki same się zasklepiają. Jednak w przypadku kocic wygląda to nie co inaczej. Jest to wtedy bardziej zaawansowany zabieg i dłuższa jest rekonwalescencja, ponieważ rozcinana jest jama brzuszna. Po takim zabiegu, musimy pamiętać o odpowiedniej diecie u zwierzęcia. Powinna być ona zbilansowana i odpowiednio skomponowana, ponieważ takim osobnikom grozi otyłość. Podobnie jak u ludzi jest ona niebezpieczna i powoduje wiele innych chorób. A co jeśli nasz kot już zdążył przytyć? Nie jest jeszcze za późno. Wystarczy , że zapewnisz mu dawkę ruchu oraz odpowiednią karmę.

Czym karmić kota otyłego?
W przypadku takich dolegliwości jak otyłość karma HILL'S Feline Metabolic sprawdzi się doskonale. Jest ona pełnowartościowa i zawiera wysokiej jakości kurczaka. Została stworzona specjalnie z myślą o kotach, których dotknął problem otyłości. Dziki zawartości białka zwierzęcego oraz odpowiednio zbilansowanej energetyczna wartości i L-karnitynie, kot powraca do prawidłowej masy ciała. Obecność włókna roślinnego, zapewnia sytość długi czas po posiłku. Sprawia to, że kot nie jest głodny i mniej je. Karma zawiera także witaminy E oraz C. Wspieraj one układ odpornościowy zwierzęcia więc Twój kot będzie zdrowy i szczęśliwy. Zdrowie nerek i dróg moczowych zapewnia odpowiedni poziom składników mineralnych. Z piękną sierść i zdrową skórę odpowiadają kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Karma jest w pełni naturalna i pozbawiana konserwantów, sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku oraz wszelkich szkodliwych substancji. Twój kot pokocha HILL`S już po pierwszym kęsie.