Pełnoporcjowa karma dla kotów dorosłych

Chcesz mieć kota? Koty to bardzo interesujące zwierzęta. Uwielbiają się wylegiwać, spać i być głaskane. Zdarzają się jednak także takie, które wolą życie samotnika i przez cały dzień gdzieś chodzą a wracają całe podrapane tylko zjeść i z powrotem znikają. Zwykle w tai sposób robią koty mieszkające na wsi. Mają one mnóstwo miejsca, wolności i robią co chcą . Grożą im jednak inne niebezpieczeństwa jak psy, samochody na jezdni itp.

W przypadku kotów mieszkających w mieście, historia wygląda całkiem inaczej. Siedzą one zwykle cały dzień i noc w domu, ponieważ nie są wypuszczane ze względu na ruchliwe ulice. Niektórzy właściciele próbują ich wyprowadzać na szelkach i smyczy, ale kończy się to tak, że osoba idzie, a kot jest ciągnięty po ziemi. Dlatego też, najczęściej nie opuszczają mieszkań. Mają tam one jednak bardzo dobrze, ponieważ dostają pyszna karmę i mogą cały dzień spać. Jednak czekają ich także wizyty u weterynarza. Wynika to z tego, że takie kotki bardzo często są otyłe. Jest to spowodowane brakiem ruchu i ciągłym spaniem , a także nieodpowiednia dietą. Czym powinniśmy karmić takiego otyłego kota?

ROYAL CANIN Skin Young Male S/O
Otyłość bardzo często występuje po kastracji kotów, ponieważ ciągle śpią i dużo jedzą. Trzeba więc zapewnić im takie jedzenie, które będzie dla kocurów specjalnie skomponowane – jeśli masz samca. Nie zapominaj także o bardzo ważnym ruchu, ponieważ pozwoli to nie tylko rozruszać kota, ale pozbyć się zbędnych kilogramów lub im zapobiec. W tym wypadku przydadzą się zabawki, którymi kota do ruchu będziemy pobudzać. Stosuj także karmę ROYAL CANIN, która przeznaczona jest dla kotów po kastracji.

ROYAL CANIN jest karma przeznaczona specjalnie dla kocurów po kastracji do 7 roku życia. Jest ona skomponowana tak, aby nasz pupil czuł się doskonale i nie dolegały mu powikłania po sterylizacji. Składniki zawarte w karmie chronią barierę skórną kota, zaś odpowiedni poziom energii otrzymanej z pożywienia utrzymuje masę ciała na odpowiednim poziomie. Karma jest bogata w białko bardzo dobrej jakości, które pomaga w utrzymywaniu masy mięśniowej. Tłuszcze, które wspierają sierść , aby była lśniąca i zdrowa. Rozcieńcza ona mocz dzięki temu zwierzak unika kamieni struwitowych i oksalatowych. Witaminy, które dbają o odporność i zdrowie kota. Co więcej, karma ma doskonały sam, a więc nasz kot będzie ją z chęcią pałaszował.