ROYAL CANIN Neutered Young Male S/O

Chcesz mieć kota? Ludzie , którzy mieszkają na wsi, zwykle decydują się na kocury i unikają samic. Wynika to z później szych problemów z kociętami. Bardzo często są one źle traktowane jeśli nikt nie chce ich zabrać pod swoje skrzydła. Aby więc małych nie pozbawiać życia, zabezpiecza się kotkę. W jako sposób? Poprzez sterylizację. U kocurów zabieg jest szybszy i mniej kłopotliwy dla zwierzęcia. Jednak kastruje się je po to, aby nie padali oni na choroby. Co więcej taka sterylizacja bardzo uspokaja kota. Jeśli był on wcześniej mało przyjazny i agresywny, to po zabiegu staje się grzeczny i spokojny.

Za i przeciw sterylizacji
Wbrew obawom niektórych właścicieli, zabieg u kocurów jest prosty. Lekarz oczywiście znieczula zwierzę. Następnie usuwane są jądra kota. Rany goją się zwykle dość szybko i nie ma z nimi problemów. Niekiedy zakładany jest mały szew, ale robi się to bardzo rzadko, ponieważ nacięcia zasklepiają się same. Trzeba jednak pilnować kocura, aby za bardzo nie interesował się ranami po zabiegu, ponieważ może on utrudnić gojenie się poprzez rozlizywanie ranek. Kotom po kastracji zakładane są wtedy kaftaniki, które chronią ranę przed wszelkimi działaniami ze strony kota. Co do kastracji są zdania podzielone i jedni się na nią decydują , a inni nie. Zwykle po takim zabiegu unikamy chorób kota, które związane są z dana płcią. Jednak po zabiegu trzeba także odpowiednio dbać o zwierzę, ponieważ może mu dokuczać otyłość. Kot staje się senny, lubi się wylegiwać i odpoczywać. Dlatego potrzebna jest odpowiednia dawka ruchu i żywienie.

Karma dla kota po kastracji
ROYAL CANIN jest karmą, która specjalnie została skomponowana dla kocurów po kastracji do 7 roku życia. Jest to kompozycja najlepszej jakości składników, które dbają o zwierzę po zabiegu oraz kilka lat po nim. Dzięki temu, kot jest pełen energii, zdrowy i nie grozi mu otyłość. Dzięki zawartości dużej ilości białka, chroni ona masę mięśniową zwierzęcia. Rozcieńcza ona także mocz. Chroni to kota, przed tworzeniem się kamieni struwitowych i oksalatowych. Karma doskonale zapobiega także otyłości u kota. Ogranicza przyrosty masy oraz zapobiega rozwojowi cukrzycy. Wszystko o dzięki niskiej zwartości skrobi, która zmniejsza zapasy energii. Co więcej, zawartość składników, które wiążą wapń że śliny, zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.