Karma dla kocic po sterylizacji

Marzysz o tym aby mieć jakiegoś zwierzaka? Wszystko zależy od tego ile masz czasu, jakie warunki oraz ile możesz wydać na takiego zwierzaka w ciągu każdego miesiąca. Jeśli jeszcze nie miałeś pupila, to najlepiej będzie zacząć od kota. Nie wymagają one specjalnej opieki, a z reguły są spokojne i nie bałaganią. Jeśli mieszkasz na wsi, to taki kot będzie miał mnóstwo miejsca. Może się więc okazać, że nie będziesz go za często widywać, gdyż będzie wolał żyć swoim życiem. Może się jednak trafić także taki, który będzie twoim towarzyszem i chodził za Tobą krok w krok.
Jeśli mieszkasz w bloku w mieście to kot także nie stenowi problemu. Jednak lepiej jest się zdecydować na spokojnego osobnika, ponieważ może się okazać , że nie będziemy potrafili go uspokoić, a jak wiadomo jest to dość zwinne zwierzę i mając dużo energii może dostać się wszędzie. Niekiedy koty wymagają kastracji. Przeprowadza się ją zarówno na kocurach jak i kocicach. Jest to inaczej sterylizacja, czyli zabieg , który ubezpładnia kota. Wykorzystuje się go bardzo często jeśli kotka mieszka na wsi, aby co roku nie miała małych. Zapobiega to także chorobom jak np. nowotwór sutka.

Dieta kota po sterylizacji
Bardzo często słyszymy, że lekarze mają podzielne zdania co do kastracji kotów. Straszą nas oni chorobami, które dopadną kota jeśli kastracja będzie przeprowadzona za wcześnie lub za późno. Jest to jednak mit, ponieważ badania zaprzeczają związkowi kastracji z chorobami. Trzeba jednak pamiętać, że kot musi być odpowiednio odżywiany po kastracji, ponieważ grozić mu może otyłość. Dlatego ważny jest także ruch , jeśli nie potrafimy wyprowadzić go na spacer, to możemy po prostu się z nim bawić. A co z kara jaką kotu podawać? W tym wypadku trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na skład, który nie powinien zawierać żadnych szkodliwych substancji, ale dobrej jakości składniki, a także dbać o sterylizowanego kota. Karma jaka powinniśmy podawać powinna być specjalnie przygotowana dla kocic po sterylizacji jak ROYAL CANIN.

ROYAL CANIN Skin Young Female S/O
Jest to pełnoporcjowa karma dla kocic po sterylizacji do 7 roku życia. Została ona specjalnie skomponowana, aby zapobiegać wszelkim powikłaniom po sterylizacji.. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom, dba ona także o skórę kotki. Karma jest doskonała w smaku, zawiera dużą ilość doskonałej jakości białka, olej rybny, który wspiera skórę i sierść oraz witaminy dbające o odporność i samopoczucie kota. Pamiętaj, aby podawać zawsze wodę kotu, jeśli spożywa on suchą karmę.