ROYAL CANIN Neutered Young Female S/O – karma dla kotki po sterylizacji

Poszukujesz dla siebie kotka? Na pupile najczęściej wybierane są kocury. Jest to podyktowane faktem, że nie zachodzą one w ciążę i nie mają małych kotków. Zwykle z maleństwami jest problem, ponieważ ich komu podarować. Największy problem dotyczy jednak samic. Musisz więc poszukać kogoś, kto ma kotki kastrowane, jeśli koniecznie chcesz mieć kocicę. Jednak nie każdy o tym pamięta. Zdarzają się także osoby, które tego sposoby nie pochwalają. Niektórzy podają sterylizacji zwierzaki ze względu na obawę przed potomstwem u pupili, a inni boją się chorób, na które zapaść może zwierzak niesterylizowany.

Jak wygląda sterylizacja kocicy?
Na czym polega sterylizacja u kocicy? Jest to zabieg znacznie poważniejszy niż w przypadku kocurów. Trudność spowodowana jest koniecznością otworzenia jamy brzusznej w celu usunięcia jajników oraz macicy. Oczywiście zwierzak jest na znieczuleniu ogólnym w tym czasie. Po nacięciu i wyjęciu narządów, lekarz zakłada szwy na ranie. Ściąga się je po 10 dniach. Zanim szwy zostaną zdjęte zakłada się kubraczek, który chroni szwy przed lizaniem. Po całym zabiegu kotka dostaje antybiotyk w postaci zastrzyku, aby nie doszło do powikłań. To czy zabieg będzie przeprowadzony w taki , a nie inny sposób zależy od lekarza. Jednak to jak kotka będzie czuła się po zabiegu należy już do nas. Przede wszystkim należy po kastrowaniu zapewniać jej odpowiednią ilość ruchu. Dość często zdarza się, że koty zaczynają tyć po usunięciu organów. Co więcej potrzebna jest także odpowiednia dieta, która dostarczy potrzebne składniki i zminimalizuje prawdopodobieństwo otyłości.

Jaką karmę wybrać?
Doskonałym wyborem dla Twojego kota będzie ROYAL CANIN, czyli karma przeznaczona dla kotek po sterylizacji do 7 roku życia. Jest ona doskonale skomponowana , co zapewnia niepowtarzalny smak i pewność, że nasza kotka z chęcią będzie chrupać pyszne kawałki. Jednak walory smakowe to nie wszystko , ponieważ jest ona bogata w potrzebne zwierzęciu składniki po sterylizacji jak białko, które chroni masę mięśniową zwierzęcia, tłuszcze, które pielęgnują sierść. Do tego zwarte w niej składniki wiążą wapń w ślinie kota co zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Zapobiega także powstawaniu kamieni struwitowych i oksalatowych poprzez rozrzedzenie moczu. Zawartość witamin chroni zdrowie i odporność kotki, a także zapewnia dobre samopoczucie.