Otyłość u kotów - dieta

Marzysz o tym, aby mieść w końcu swojego pupila. Jeśli tak, to powinieneś zastanowić się nad kotem. Wiedz jednak , że takie zwierzę to nie zabawka. Trzeba więc wiedzieć jak się nim zająć. Bardzo często ludzie biorą zwierzęta w przypływie impulsu lub miłości do zobaczonego stworzenia. Okazuje się później, że opieka nad nimi przerasta ich oczekiwania. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że koty także wymagają uwagi i pielęgnacji. Jeśli jesteś już zdecydowany, to warto wybrać się do schroniska. Jest to znacznie lepszy sposób niż kupowanie kota, ponieważ dzięki temu , że przygarniesz takiego porzuconego, zwierzę jest Ci wdzięczne do końca życia. Takie koty są zwykle mniej wybredne i lubią przebywać z właścicielem.

Jednak trzeba również widzieć jak takiego kota odżywiać. Jest to bardzo ważne, gdyż nieodpowiednią dietą, możemy kotu sprawić wielkie problemy zdrowotne. Najczęściej spotykamy się z otyłością. Koty, szczególnie te z miasta, są przekarmiane. Niekiedy wynika to z sterylizacji. Jednak po takim zabiegu także trzeba stosować odpowiednią dietę dla kota. Otyłość prowadzi do bardzo poważnych chorób nie tylko u ludzi , ale także kotów. Zwykle kot nie zabierze masy w jeden dzień. Przyrost jest stopniowy. Powinniśmy go kontrolować przy wizytach u weterynarza. Możemy także ważyć swojego kota. Kot jest otyły, jeśli nie potrafimy palcami wyczuć jego żeber. Talia w takim przypadku przy patrzeniu z przodu i z tyłu także nie jest uwydatniona. Jak odchudzić naszego kota? Poprzez ćwiczenia oraz odpowiednią dietę.

PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS OM Obesity Management Formula Cat
Jest to karma, którą powinniśmy stosować u naszego kota jeśli jest on otyły. Formuł jej jest tak skomponowana, aby pomogła ona utrzymać prawidłową wagę zwierzęcia. Karma ma niewielką ilość kalorii oraz tłuszczów, co sprzyja traceniu kilogramów. Ma ona jednak wysoka zawartość białka. Dzięki niemu kot straci tłuszcz zbędny, ale mięśnie pozostaną. Karma jest również bogata w błonnik, co poprawia trawienie twojego kota oraz syci go na długi czas. Nawet kiedy , twój kot będzie już miał odpowiednia sylwetkę, to nadal możesz stosować karmę. Dzięki temu będzie on utrzymywał odpowiednią masę ciała i nie powróci do otyłości. Karma jest doskonała w smaku i nadaje się dla diabetyków. Dzięki temu, twój kot z chęcią będzie ją zajadał, a ty nie będziesz się martwić, o to że przybliży go to do chorób. Dzięki naturalnym składnikom, które są bardzo wysokiej jakości, kot będzie szczęśliwy i zachowasz jego żywot na długi czas.