HILL'S Feline r/d- dla kotów borykających się z problemami zdrowotnymi

Każdy z nas potrzebuje zwierzaka. Jedni wybierają psy, inni chomiki, a jeszcze inni koty. Kot to doskonale stworzenie, które świetnie nadaje się na towarzysza jeśli ktoś czuje się samotny. Dzięki niemu będziemy mieli do kogo się odezwać, ponieważ on zawsze nas wysłucha, kogo przytulić i pogłaskać i czasem porozpieszczać. Jednak bardzo często – szczególnie osoby starsze – z tym rozpieszczaniem przesadzają. Przekarmiaj one koty smakołykami, przez co stają się one otyłe.
Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ prowadzi do wielu niebezpiecznych chorób nie tylko u ludzi, ale także u zwierząt. Dlatego, powinniśmy zapewnić kotu odpowiednia ilość ruchu oraz dietę. W tym wypadku dieta ma ogromne znaczenie. Trzeba odstawić kotu wszelkie smakołyki i zastosować odpowiednie pożywienie, które będzie pozbawiać zbędnej tkanki tłuszczowej zwierzę. W dzisiejszych czasach jednak nie tylko koty borykają się z otyłością, ale także miliony ludzi. Jeśli zlekceważymy taki znak, to może się to źle skończyć. Jest to niebezpieczne, szczególnie jeśli kot boryka się z zaparciami, cukrzycą, zapaleniem okrężnicy czy hiperglikemią. Musimy więc leczyć nie tylko skutki, ale i przyczyny chorób. Czy więc takiego kota karmić, aby wrócił do zdrowia?

Dieta dla otyłego kota
Jeśli kochasz swojego pupila, to na pewno zaczniesz walczyć z jego otyłością. Pomoże Ci e tym karma HILL'S Feline r/d. Jest to pełnowartościowa i zbilansowana karma sucha. Zaprojektowana została z myślą o kotach, które mają problemy z otyłością. Karma zawiera odpowiednio zbilansowaną wartość energetyczną, także białko najwyższej jakości zwierzęcego pochodzenia. Kompozycja ta zapewnia odpowiednia masę ciała. Wspiera ich także L-karnityna. Dzięki zwartości włókna roślinnego, nasz kot jest długo syty poprze zwiększenie motoryki jelit. Ogranicza ono także wahania glukozy we krwi co sprzyja modyfikacji prędkości pasażu treści okrężnicy. Zawartość witamin E i C zapewnia kotu zdrowie dzięki wspieraniu naturalnie układu immunologicznego. Niwelują one także wolne rodniki. Składniki mineralne w karmie są zrównoważone co sprawia, że poziom pH moczu jest kontrolowany dzięki czemu nerki i układ moczowy pozostają zdrowe. Za skórę i piękną oraz lśniącą sierść odpowiadają kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Mieszanka jest doskonale skomponowana smakowo i twój kot z pewnością ją pokocha. Zawiera one też naturalne składniki, dzięki czemu masz pewność , że Twój kot je zdrowo i pożywnie.